H-H Smíchov

Vývěska

Oddíl

Galerie

24 imrvére

Bylo, nebylo...

Poradna

Testy

Príma nápad

Vložte do úst

!od 18 let!

Chat

Koutek poesie

Dva na jedno téma

Výroční zprávy

Archiv

Odkazy

 

24 HODIN IMRVÉRE

Výsledky 2009 – 2013

Přihláška 2013 (pdf)
Propozice 2013 (pdf)
Propozice 2012 (pdf)
Propozice 2011 (pdf)
Propozice 2010 (pdf)
Propozice 2009 (pdf)

IMRVÉRE 2013 v berounské režii (27.06.2013)

Pátý ročník hradešínské čtyřiadvacetihodinovky nepřinesl traťové rekordy, ale vyrovnané startovní pole mu opět nechybělo. Už od startu byly patrné ambice trojice jezdců berounského týmu More Than Bikers, kteří dorazili s podporou zázemí a s jasně vypracovanou taktikou. Při neúčasti trojnásobného šampiona Honzy Herdy dlouho hájil čest hradešínských klasiků Rado Babec. Ten vydržel trojici konkurovat po celou sobotu. Ve velmi slušném tempu kroužil také Valer Matuška, a tak rozhodnout měly opět noční a hlavně brzké ranní hodiny. Rado, s vědomím, že si letos stejně jako v předchozích letech vylepší osobní rekord, ulehnul ke spánku. Stejně se zachovala většina závodníků, možná i proto, že se nad Hradešínem začaly honit prudké přeháňky. Vzhůru zůstala jen berounská trojice, která si sice dopřála několik delších přestávek k odpočinku, ale jinak pokračovala ve strojovém tempu. V neděli dopoledne proto zůstal jediný otazník – zda se v posledních kolech začne závodit, nebo zda trojice projede cílem symbolicky zároveň. Nakonec borci dokončili bok po boku a podělili se o stupně vítězů rovným dílem s výkonem 446,2 km.

Mezi ženami udržela vládu nezničitelná hradešínská carevna Bedřiška Biolková se 184 km. Na druhém místě dokončila Anna Skalická, která si spolu s otcem Antonínem Skalickým večer odskočila na oslavu jeho padesátin. Přesto bez tréninku, jen tak pro radost nakroužila krásných 126 km.

Děkujeme závodníků i těm, kteří závod podpořili, a těšíme se za rok na Hradešíně.

H-H Smíchov

Po závodě nám dorazil mail od Soni Klímové z doprovodu Valera Matušky. Následující verše pěkně dokumentují, co dokáže Hradešín napáchat za škody na duševním zdraví závodníků. Díky, Soňo!

Galerie

24 hodin imrvére

V posteli už Valer leží,
usnout se mu daří ztěží

Nejdřív mumlá jen tak tíško:
„Kde jsi Mojko, moja Myško?“

Náhle ale nahlas křičí:
„Kurva Bobe, je to v piči.“

Nohy bolí, ruce taky,
kolo na nic, střed i páky

„Kolikátý kolo jedu?“
„Teprv osmý?…Já to jebu.“

Potom křičí z plných plic:
„Natoč pivo, je mi hic.“

„Vodu nechcem, čo som ťava?“
Bacha, další díra z ľava!

Z divokého snu se budí,
udiveně na mě hledí

Potom praví: „Do prdele,
já furt jedu…imrvére.“

24 hodin imrvére 2013 – propozice (31.3.2013)

Cykloteam H-H Smíchov pořádá pátý ročník silniční čtyřiadvacetihodinovky „24 hodin imrvére“. Akce je určena každému, kdo chce překročit svůj stín. Pojďte s námi zjistit, kolik kilometrů se dá ujet za jediný den.

Termín: 22., 23. června 2013

Trať: zvlněná, okruh 9,5 km, Hradešín – Doubek – Třebohostice – Škvorec – Hradešín, z 90 % kvalitní asfalt. Trať je označena šipkami s číslovkou 24.

Prezentace: 22.6. od 9:38

Start: sobota 22.6. v 11:00

Cíl: neděle 23.6. v 11:00

Vyhlášení: 23.6. ve 12:00

Kategorie: jednotlivci muži, jednotlivkyně ženy, družstva (2 až 3 členná, bez rozdílu pohlaví)

Startovné: Přihláška předem, platba do 31. května 2013 – jednotlivci 150 Kč, družstvo 350 Kč. Po 31. květnu nebo na místě – jednotlivci 200 Kč, družstvo 500 Kč.

Přihlášky předem: formulářem, nebo e-mailem na info@hhsmichov.cz. Do e-mailu je třeba napsat jméno, oddíl a datum narození. Pro přihlášení družstva pouze datum narození jednoho pro identifikaci platby.

Platba předem: na účet 0933063003/0800, variabilní symbol – datum narození ve formátu DDMMRRRR (např.: 25021974)

Ceny: pro první tři v kategorii, malý dárek pro každého

Občerstvení v ceně startovného: jointový nápoj, po dojetí pivo a párek.

Pořadatel: Dominik Severa, 606 140 853, dominik.severa@seznam.cz

Cyklistická přilba, osvětlení přední, zadní povinné. Povolena jízda v háku. Není stanoven časový limit na jeden okruh. WC zajištěno, velký stan pro spáče zajištěn. Pro odpočívající s poruchou spánku připravena hodnotná zábava s pořadateli. Každý závodník jede na vlastní nebezpečí za plného silničního provozu. Okruh není uzavřen pro automobily. Technická ustanovení budou upřesněna před startem.

Sponzor: IMEXPO – Schwalbe, Spiuk, http://www.imexpo.cz

Imrvére 2012: REKORDNÍ (22.07.2012)

Čtvrtý ročník hradešínské čtyřiadvacetihodinovky ovládl stejně jako poslední tři vydání Jan Herda. Jasný favorit závodu ale mohl přijít o naděje už v prvním kole, kdy jej zaskočila známá lokální absence asfaltu, která během roku opět zvětšila své rozměry. Honza skoničl ve vysoké rychlosti v kopřivách vedle silnice a nad jejho pokračováním se vznášel velký otazník. Dostal se před něj Roman Jurečka a další jezdci. Hradešínský rekorman ale omyl rány a nechal se slyšet, že to zkusí. Snad to byl vyplavený adrenalin, snad zkušenosti z uplynulých let, ale Honza Herda se rozjel k zatím nevídanému výkonu. Roman a Petr Jurečkovi mu dlouho byli vyrovnanými soupeři a zlepšili si letos výrazně svá osobní maxima, ale když s pokračující nocí Honza neuléhal ani ke krátkému spánku, začalo to být zajímavé. Stopky závodu se zastavily v 11.00 a určily následující pořadí: Jan Herda s neuvěřitelným výkonem 621 km, druhý Roman Jurečka 504 km, třetí Petr Jurečka 466 km.Vzhledem ke kopcovitému charakteru okruhu jde o skvělé výsledky. Vždyť prostým vydělením výkonu 24 hodinami dostaneme rychlostní průměr téměř 26 km/h!

Rekordní Herdův výsledek a kilometry dalších medailistů, blížící se dosavadnímu traťovému rekordu, nebyly jedinou ozdobou víkendu. Velký závod jely i ženy – tak jako loni Bedřiška Biolková a Marie Kočvarová. Téměř šedesát kilometrů ujela i nejmladší účastnice Amálie Sečanská. Za svůj výkon se nemusí stydět ani pořdatelský tým, který i přes sychravé počasí opět vypil dvacetilitrový pivní sud, s jen minimální výpomocí domorodých alkoholiků.

Děkujeme sponzorovi, firmě Imexpo – dovozci plášťů Schwalbe, i všem, kteří pomohli s organizací, a těšíme se příští rok opět na startu!

Hradešín 2010 úspěšně za námi (24.06.2010)

Druhý ročník hradešínské čtyřiadvacetihodinovky se uskutečnil o víkendu 19.-20. června. Na známý okruh vyrazilo sedmnáct borců, z nichž řada startovala už loni. Letos poprvé se přihlásilo také jedno družstvo. Velké ambice neskrýval Honza Herda, který při loňské čtyřiadvacetihodinové premiéře jen těsně podlehl Dominikovi Severovi. Letos od počátku nenechal nic náhodě a ukrajoval kolo za kolem s průměrem výrazně přes 30 km/h. Když padl soumrak, bylo jasné, že pokud Honza nezaspí, bojuje se až o druhé místo. Jenže horký favorit oddechl pouhé tři čtyři hodinky a opět usedl za řídítka. Teď už šlo jen o hodnotu vítězného výkonu, který nakonec činil 543 km, tedy skoro o 100 km více než loni. Zato souboj o druhou příčku byl velmi vyrovnaný. Obhájci vítězství Dominiku Severovi dýchal na záda Roman Jurečka. Nakonec rozhodoval až čas posledního absolvovaného kola, díky němuž o necelé 2 km vyhrál Dominik Severa. Hodnotný výkon předvedlo i družstvo, které zvládlo absolvovat bezmála 700 km. Hradešín je však výzvou pro každého startujícího – smekáme před nejlepší ženou Petrou Vajcovou, která ujela přes 250 km, před Janem Havžvicem, jenž si splnil cíl a pokořil metu 300 km, zkrátka před všemi, kteří tu posunuli své limity.

Děkujeme obci Hradešín za poskytnuté zázemí, firmě Imexpo za ceny a těšíme na viděnou na Hradešínském Imrvére 2011!

Hradešín zná své hrdiny! (18.6.2009)

Je asi hodina po půlnoci a z hradešínské hospody se ozývá hlahol posledních opilců, kteří se dožadují placení, aby za chvíli přivrávorali k pořadatelskému stolečku. „To ještě nepřijeli?“ ptají se mě a v duchu si samozřejmě myslí, co jsme to za kokoty. Ale neřeknou nic - pivo bylo zřejmě ředěné, nebo je neupřímnost v lidu zakořeněnější, než se všeobecně předpokládá. „Přijeli. A budou přijíždět až do rána,“ odpovídám a vyhlížím dvě světélka. Na trase je teď jen Dominik a Petr. Dva z účastníků hradešínské čtyřiadvacetihodinovky, kteří se v noci nebojí.

Hrdinů ale bylo mnohem více. Na start bohužel nedorazili předem přihlášení přátelé z Ostravy, kteří tak přenechali primát nejvzdálenějších účastníků dvojici závodníků z Karlových Varů, bratrům Schmidtovým. Na startu se objevil bývalý člen HHS Petr Novák, který naši akci upřednostnil před jakýmsi hnojákem někde u Křivoklátu. Překvapil nás také Jarda Kořínek, starý známý z českobrodské časovky. Startovní pole dále tvořil Jirka Šindelář ze Kbel, Rabo Babec ze Sadské a hlavně Michal Syroha z Hodkovic nad Mohelkou. Už pohled na jeho Subaru naháněl hrůzu a napovídal, že tento závodník bude schopný všeho. Štíhlou postavou na sebe poutal pozornost Honza Herda z Dobřichova, zatímco břuchy závodníků neambiciózního pořadatelského teamu HHS svědčily o velkých zkušenostech. Barvy HHS dále hájil starý harcovník Dominik Severa, klávesák Petr Chlumský a Honza Tiefenbach stižený vážnou chorobou, jež jej brzo odsoudila do role diváka.

Nejlepší start předvedl Petr Novák, který vyrazil tempem přímo nelidským. Další závodníci byli rozvážnější. Hned od startu však začala krystalizovat silná špice. Když si pak Petr přisednutím vajec způsobil zranění, které mu znemožnilo pokračovat, dostal se do vedení právě Honza Herda, jenž s pozoruhodnou lehkostí získával výrazný náskok. Pole závodníků prořídlo až se soumrakem, když většina cyklistů projevila zdravý úsudek a odjela někam do řiti. Ve hře zůstal pouze Honza, Dominik, Petr a Michal, který sice několikrát zamířil k hospodě, aby propadnul svému druhému koníčku, ale nakonec se nechal přesvědčit a opět usedl na kolo. V noci se mimo promítání kultovního filmu Tři Švédky v Tyrolích také rozhodovalo o konečném pořadí. Honza Herda měl najetý slušný náskok pěti kol na Dominika, ale nenechal se strhnout atmosférou a šel spát. V tom vytušil Dominik svou příležitost k útoku a než se Honza vzbudil, najel na něj tři kola. Dopoledne svůj náskok již pouze hlídal a dovedl závod do vítězného konce.

Ačkoli konečný počet kilometrů nemusí brát dech, stál účastníky hodně úsilí. Počasí bylo totiž poměrně větrné a hradešínský kopec kolo od kola prudší. Nad závěrečným párkem jsme se ale všichni shodli, že základ tradici byl položen a příští rok se budeme opět těšit na všechny pomatené cyklisty, kteří nejsou líní strávit nějaký ten den na kole.

HH Smíchov děkuje:

  • Starostovi Hradešína za zprostředkování dokonalého zázemí
  • Firmě Imexpo za ceny pro závodníky
  • Oddílu KPO za propůjčení pořadatelského vybavení
  • Rodičům Dominika Severy za cennou pomoc
  • Janě a Zorjaně za pomoc i morální podporu
…a všem zúčastněným za to, že přijeli a nebáli se to zkusit

NAHORU